Anna Korbová veze titul Mistryně ČR, štafeta juniorek bronzová

24. 2. 2019

Mistrovství České republiky v hale dorostu a juniorů pro rok 2019 velmi úspěšně za námi.

Prvním rokem juniorka Anna Korbová opět ukázala svůj velký závodní potenciál, když dokázala zvítězit na trati 400 m a vytvořila si nový osobní rekord halový i absolutní 56,50. A stala se tak již podruhé Mistryní ČR.

IMG 4902 1

Další medaili do naší sbírky vybojovala štafeta juniorek v sestavě Markofová, Navrátilová, Burešová a Korbová na 4 x 200 m, když doběhla pro bronz. Rychlejší byly štafety AK ŠKoda Plzeň a ASK Slavia Praha. Děvčata předvedla skvělý kolektivní výkon a perfektní předávky na jednotlivých úsecích. Záverečný úsek finišmanky Anny Korbové byl exceletní a dokázala předběhnout 2 velmi rychlé soupeřky.

IMG 4951 1

Jen velmi těsně utekla bronzová medaile dorostence Barboře Navrátilové, když na 400 metrů dorostenek doplatila na halové seběhnutí a dostala se z 2. na 4. příčku a bohužel již nedokázala atakovat medaili. Předvedla ale velmi krásný bojovný výkon a 4. místo na MČR je velmi kvalitní.

V rozběhu skončila na 6. místě Eliška Markofová na 60 mpř. juniorek v čase 9,17, což znamenalo její nejlepší halový výkon. 13. místo přidala do své sbírky Barbora Loufková na 1 500 m, když si v čase 5:10,99 doběhla pro nový osobní rekord. Na trati 3 000 m startoval dorostenec Jan Kotraba, když po velmi rychlém prvním kilometru, se zbytkem trati hodně bojoval a doběhl na 14. místo v čase 9:52.

Poděkování patří všem za skvělou reprezentaci klubu na nejvyšší mistrovské soutěži jednotlivců.

Mistrovství republiky v atletice, je co se týče kvalifikace a obsazenosti tvrdá nekompromisní soutěž, kdy se jen dostat na mistrovství znamená, prokázat velmi kvalitní výkonnost. Dalších několik desítek závodníků vždy čeká a věří, že se na takovou soutěž někdy dostane ! Natož se stane Mistrem České republiky, jako se povedlo naší Aničce Korbové a trenérovi Oldřichu Dvořákovi.