Běh historickou Kadaní a fair play výkon Theodora Váši

4. 3. 2022

V neděli 9.1.2022 jsme vyjeli do Kadaně na Běh historickou Kadaní. Sněžilo den předem, v noci i během závodu, mělo to opravdu divácké kouzlo, ale věřím, že na trati to bylo hodně náročné. Všichni závodníci museli dřít, dřít, dřít a nezranit se, ale čerstvý sníh alespoň v prvním okruhu závodu pomohl, že se běželo krásně v měkkém.

Přípravka běžela 500 m v terénu, ve sněhu, kolem Amfíku a do cíle. Jasné vítězství vybojoval Karel Venig, 2. místo pak Sebastian Markusek.

Elévové a mladší žactvo pak vyběhli na trať 1 okruhu -3300 m, podle dosažených časů je jasné, že sníh je na trati pěkně potrápil. Vítězný souboj spolu svedla dvojice Macháček / Šmehlík, když nakonec po tvrdém finiši zvítězil Hugo Macháček. Za nimi doběhli 3. místo Martin Lukáš a 4. místo Theodor Váša, až v cíli jsme zjistili co se klukům na trati přihodilo a tak zasloužený bronz pro Martina a Fair Play přístup Theodora měli pro nás ještě větší váhu, hezké kluci #fairplay.

Mezi elévy jasné vítězství Ferdinanda Andreovského, bronz pak pro bráchu Bartoloměje. Carla Bašistová vyhrála mezi mladšími žákyněmi, ale mimo soutěž. Od ledna je již starší žákyně, ale my jsme požádali o možnost startovat na této kratší trati /10 km je pro naši mládež ještě přeci jen moc/.

A dařilo se nám i v hlavním závodě, který se běžel na stejném okruhu, ale třikrát, tedy 10 km. Vítězkou všech kategorií žen se stala Lenka Kůsová, nejrychlejší juniorkou pak byla dorostenka Eliška Kučerová. Nejrychlejším mužem v cíli z našeho klubu byl dorostenec Lukáš Hamata, který doběhl celkově na 26. místě a mezi juniory obsadil 3. místo. Po něm pak doběhli postupně Andreovský, Macháček, Váša a taky trenér Dvořák.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a mužům dnes také za nasazení našich výrazných klubových barev /dresů 😀

Výsledky najdete u Honzy Sokola / SOKOTIME: https://sokotime.cz/vysledky/g-live.html?f=220109-kadan/220109.clax

Fotky: https://triatletkv.rajce.idnes.cz/Beh_Historickou_Kadani…/

Krásné fotky od Jany Lukášové najdete zde: https://kennyphoto.rajce.idnes.cz/Beh_historickou_Kadani/?