V sobotu 5.4.2025 jsme slavili, měli jsme důvod, našemu klubu je letos 20 LET ! Dlouhá doba, která ale neskutečně utekla. Celý večer se nesl v příjemném duchu, který zpestřili hosté večera Jan Onder, tanečník a moderátor, Kateřina Baďurová - Janků vícemistryně světa ve skoku o tyči, Lukáš Bauer reprezentant olympionik v běhu na lyžích, Kateřina Bauerová referentka ČUS, Karel Matička účetní a revizor KKAS.
Triatlonista a běžec Tomáš Masopust nově přestoupil do našeho klubu ! Přípravu si řídí sám, ale v našich barvách bude závodit, zahájil tak již na několika závodech v roce 2025.
út 7. 1. 2025
Běh historickou Kadaní za velké vánice
Vyrazili jsme asi po tříleté pauza do Kadaně na Běh historickou Kadaní. Celý závod provázelo opravdu silné sněžení a zavod si žádal především opatrnost a dobrou obuv. V Kadani se pravidelně na běžecké soutěže schází velká skupina běžců oproti našemu kraji, všech výkonností, takže o společné souboje nebyla mezi 140 závodníky nouze.
V Kadani byla na programu tentokrát v hlavním závodě 10 km trať, mladší žactvo 3300 m a přípravka 500 m, závodníkům nejvíce trať komplikoval nejen stávající sníh, ale i ten stále padající, do cíle dobíhali někteří se skvělými bílými porosty obličeje.
Mezi nejmenšími si medaili odvezla Ema Paulová, reprezentovali nás také sourozenci Sokolenkovi. Mezi mladšími žáky vítězství urval Bartoloměj Andreovský, když porazil místní skvělé dvojčata Přibilovi.
Na hlavní trati 10 km měli závodníci předem určené ukoly, někdo běžet závodně, svižně nebo i tréninkově a to hlavně podle věku. Adam Fišer si nechtěně trať protáhnul o nějakých 600-700 m tudíž jeho čas by byl o 2-2,5 min. rychlejší než ve výsledkové listině. Tímto zakufrováním ho někteří naši kluci předběhli, v jeho kategorii Timm Šmehlík pak po vyhlášení udělal pěkné gesto a vyměnil s Adamem zlatou medaili, protože věděl, že mu právem patřila po celý závod.
Medaile tedy v kategorii juniorů urvali:
1. Martin Lukáš, 2. Theodor Váša a 3. Kryštof Hytych - kluci všichni věkem dorostenci
2. Nikola Růžková, 3. Kateřina Jungmannová - holky všechny věkem dorostenky
Medaile mezi žáky urvali:
1. Adam Fišer, 2. Timm Šmehlík, 3. Ferdinand Andreovský
Všem gratulujeme !
BHK - ZHODNOCENÍ.
Fotogalerií z kadaňského sněhoběhu můžeme definitivně uzavřít letošní BHK. 142 lidí na startu a 142 lidí v cíli určitě potěšilo. Přes hodně náročné podmínky byly dosaženy velice slušné výkony. Tonča Cermanová dokonce vyrovnala traťový rekord Výborně si vedla početná výprava mladých běžců a běžkyň z karlovarského Triatletu, kteří ve svých kategoriích většinou obsazovali kompletní medailové pořadí. Skvěle si vedl opět absolutní vítěz Michal Šupol, ale vlastně úplně všichni, kteří se BHK zúčastnili Ne všechno se povedlo, vezmu si z toho ponaučení pro příští ročník. Děkuji všem, kteří se zapojili do běhu naším krásným městem a v neděli už do pořádného terénu