Od března 2019 naše trenérské řady rozšířil další trenér, aktivní závodník naší 1. ligy mužů, Štěpán Kříž.

Těšíme se na spolupráci !

DSC 0123

Nejlepší běžec našeho klubu Radek Sedněv se ve svých 27 letech dostal na halové Mistrovství České republiky mužů na 3 000 m. Halový šampionát hostí o víkendu Ostravská hala, nejlepší a nejmodernější hala jakou naše republika má. Jeho osobní rekord, se kterým si účast vybojoval, je 8:52.

Držíme palce, o přední umístění bojovat nelze, ale o nový osobní rekord určitě !

Naši trenéři se zúčastnili odborného semináře na téma Lékařská péče v atletice. Seminář proběhl v Pardubickém kraji, vedoucím lékařem semináře byl MUDr. Jiří Neumann šéflékař České atletické reprezentace spolu s dalšími odborníky z oboru fyzioterapie.

V rámci semináře se dozvěděli o nejčastějších zraněních atletů, o jejich léčbě, pomoci a také o prevenci, jak těmto zraněním předejít. Velmi zajímavý seminář, který hodnotíme velmi pozitivně !

Seminář úspěšně absolvovaly trenérky Lucie Markusková a Eva Dvořáková.

V lednu se v Praze na Stromovce v atletické hale Otakara Jandery konala dvě Mistrovství karlovarského kraje v hale pro rok 2019. Prvním závodem byla soutěž přípravek jednotlivců, kde soutěžily děti ročníků narození 2008 až 2011. Závod se našim závodníkům vydařil excelentně a posbírali celkem 73 medailových zisků a stali jsme se tak jednoznačně nejúspěšnějším klubem celého mistrovství. Jen těžko lze vypíchnout jména některých závodní, protože celý tým závodil s velkým nasazením a velmi úspěšně. Přípravky Triatletu tak ukázaly, že jsou úspěšné nejen v soutěži družstev, ale jsou v kraji nejlepší i mezi jednotlivci.

Poslední lednový víkend jsme se pak vydali na druhé Mistrovství karlovarského kraje pro starší a mladší žactvo dorost juniory a dospělé, závody hostila opět pražská hala na Stromovce. Do Prahy jsme odjížděli s poměrně širokým kádrem závodníků, až na pár nemocných. Opět jsme si vedli skvěle a naše barvy stály na stupních vítězů ve všech disciplínách. Do Karlových varů jsme tak přivezli 66 medailí a opět se stali nejúspěšnějším klubem mistrovství.

Hned několik našich závodníků si vylepšilo osobní rekordy a splnilo limity ke startu na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, které se bude konat v Praze na konci února a také na Mistrovství České republiky žactva, které se bude konat první březnový víkend v Ostravě. Všichni trenéři, kteří se závodníky do Prahy odjeli se zpět do Karlových varů vraceli nadmíru spokojeni.
Před mistrovskými závody ještě několikrát pojedeme testovat a závodit do pražský hal, abychom se snažili co nejlépe připravit na Mistrovství ČR.

Lucie Markusková, předseda klubu

Mistrovství České republiky zactva v Ostravě, budeme zde bojovat cely víkend. Dnes úžasné výkony našich žáků a žákyň.

Nejlépe si dnes vedla Eliska Kučerová (na fotce s č. 330),  která na trati 1500 metrů získala bronzovou medaili a vytvořila si nový halový rekord.

IMG 5055

Dalším skvělým úspěchem se blýskl Albert Slaba, když v zavode na 1500 metru předvedl skvělý běžecký i takticky výkon a doběhl si pro 5.misto v novém osobním rekordu 4:33,30. Do první desítky se vešla ještě Veronika Zrustova na stejné trati, když doběhla na 7.miste v čase 5:06.80.
Další umístění již skončila za první desítkou, nicméně nás ještě velmi potěšil výkon Štěpánky Duškové, která si vytvořila nový osobní rekord na 60 m překážek v čase 9.32 a skončila na celkovém 5.miste.
Ne příliš se dařilo Simonu Kraftovi ve vrhu koulí a Lence Burešové na výšce, ale i pro ne je především účast na šampionátu velkou zkušeností. Na krátkém sprintu 60 metru si vyrovnal osobní rekord 7.75 David Kurfurst.

Zítra pokračujeme dalšími soutěžemi. Článek bude doplněn

Další testování a nejspíš také poslední proběhlo před halovým Mistrovstvím České republiky juniorů a dorostu v hale o uplynulém víkendu na Stromovce. Menší skupinka našich závodníků dorazila na sobotní i nedělní klání. Skvěle se vedlo čerstvé juniorce Anně Korbové, která se v sezoně 2018 stala mistryní ČR na 400 m dorostenek a vylepšila si tak v sobotu halový osobní rekord na 57,34 po velmi těsném cílovém souboji se Surákovou a Sekyrovou. V průběžných tabulkách jí nyní patří 6. příčka.
Další skvělou formu potvrdila dorostenka Barbora Navrátilová, která se nyní připravuje na Sportovním gymnáziu v Praze pod vedením trenéra Šarapatky. Bára běžela 200 m v novém osobním rekordu 26,49. Na rebublikovém šampionátu ale nastoupí na trati 400 m, kde jí v průběžných tabulkách patří 3. místo.

Dále testovali svoji formu také dorostenec Jan Kotraba, který startoval na trati 1500 m a svůj halový čas opět o něco vylepšil, uvidíme, zda to na nominaci MČR bude stačit. Koulařka, juniorka Michaela Patočková vylepšila sezonní osobní rekord na 10,03 a počká si také, zda vyjde nominace. Dorostenka Barbora Loufková také bojovala o limit na trati 1500 m, 16. příčka v průběžných tabulkách ještě nyní znamená nominaci. Juniorka Eliška Markofová vylepšila sezonní halový osobní rekord na 60 m překážek a v dálce vyrovnala osobní rekord 526 cm, v obou disciplinách také bude čekat, zda jí nominace vyjde.

Poděkování všem za bojovnost a nasazení. Držíme palce na MČR !

Projekt POHYBOVÁ GRAMOTNOST je tu pro všechna děcka, která se ráda hýbou!  Pro trenéry, kteří se malým atletíkům věnují v přípravkách a ve školách.

Jsme rádi, že Český atletický svaz si nás vybral mezi 15 kluby z celé ČR !

53194214 1142364979271032 620448883931086848 o

Všechno nejlepší k 67.narozeninam přejeme trenérovi Oldřichu Dvořákovi !

...

Mistrovství České republiky v hale dorostu a juniorů pro rok 2019 velmi úspěšně za námi.

Prvním rokem juniorka Anna Korbová opět ukázala svůj velký závodní potenciál, když dokázala zvítězit na trati 400 m a vytvořila si nový osobní rekord halový i absolutní 56,50. A stala se tak již podruhé Mistryní ČR.

IMG 4902 1

Další medaili do naší sbírky vybojovala štafeta juniorek v sestavě Markofová, Navrátilová, Burešová a Korbová na 4 x 200 m, když doběhla pro bronz. Rychlejší byly štafety AK ŠKoda Plzeň a ASK Slavia Praha. Děvčata předvedla skvělý kolektivní výkon a perfektní předávky na jednotlivých úsecích. Záverečný úsek finišmanky Anny Korbové byl exceletní a dokázala předběhnout 2 velmi rychlé soupeřky.

IMG 4951 1

Jen velmi těsně utekla bronzová medaile dorostence Barboře Navrátilové, když na 400 metrů dorostenek doplatila na halové seběhnutí a dostala se z 2. na 4. příčku a bohužel již nedokázala atakovat medaili. Předvedla ale velmi krásný bojovný výkon a 4. místo na MČR je velmi kvalitní.

V rozběhu skončila na 6. místě Eliška Markofová na 60 mpř. juniorek v čase 9,17, což znamenalo její nejlepší halový výkon. 13. místo přidala do své sbírky Barbora Loufková na 1 500 m, když si v čase 5:10,99 doběhla pro nový osobní rekord. Na trati 3 000 m startoval dorostenec Jan Kotraba, když po velmi rychlém prvním kilometru, se zbytkem trati hodně bojoval a doběhl na 14. místo v čase 9:52.

Poděkování patří všem za skvělou reprezentaci klubu na nejvyšší mistrovské soutěži jednotlivců.

Mistrovství republiky v atletice, je co se týče kvalifikace a obsazenosti tvrdá nekompromisní soutěž, kdy se jen dostat na mistrovství znamená, prokázat velmi kvalitní výkonnost. Dalších několik desítek závodníků vždy čeká a věří, že se na takovou soutěž někdy dostane ! Natož se stane Mistrem České republiky, jako se povedlo naší Aničce Korbové a trenérovi Oldřichu Dvořákovi.

Dorostenka Barbora Navrátilová si vyzkoušela halový víceboj. Na mistrovství České republiky vybojovala pěkné 9.misto mezi dorostenkami v hale. Gratulujeme !

V úterý 12.2.2019 měla atletická školka karneval :)