Lukáš Juránek při premiéře na 5. místě 👏

15. 12. 2020

MČR v krosu se na úplný závěr roku nakonec uskutečnilo v Praze Běchovicích. Karlovarský Triatlet reprezentovalo 17 atletů, 9 hochů a 8 dívek. Mistrovství bylo s ohledem na platná Vládní nařízení nakonec rozděleno do dvou dnů, ale my jsme byli především rádi, že se vůbec mohlo uskutečnit a závodníci si tak mohli opět po delší době za závodit. Běžně se před mistrovství závodníci rozzávodí na dalších regionálních krosech, což tentokrát chybělo.

V sobotu muži, ženy, junioři a juniorky a v neděli mládež a muži mílaři. Tratě byly vedeny v areálu tzv. discogolfu, tedy celé po tratích dost nerovných, ne úplně golfových loukách. Byly však dostatečně široké, přehledné a hlavně pevné. Na 2 km okruhu byly dva mírné kopce, takže trať nebyla uplně snadná. Už v sobotu se zaskvěl junior Lukáš Juránek prioritně triatlonista, když mezi juniory na trati 6 km vybojoval nádherné 5. místo /startovalo 36 závodníků/. Za sebou nechal např. letní hvězdu atletického oválu Jakuba Davidíka, letos dva národní rekordy. Mezi juniorkami se sestře Heidi již tolik nedařilo, doběhla až na závěru startovního pole na 22. místě.

V neděli v kategorii mladších žákyň karlovarská děvčata na trati 2 km. Carla Bašistová na 30. místě, Jungmannová 35. a Potužníková 51. Mezi mladšími žáky stejně jako u děvčat rozděleno podle výkonů do dvou běhu zazářil v B běhu Dominik Jirsa, když jen o metr prohrál s vítězem B běhu a zaběhl výborných 7:34 a tímto časem obsadil skvělé 22. místo /ze 78 závodníků/, závod se bohužel nevydařil Adamu Hankovi, když doběhnul až 65, všichni svěřenci Lucie Trubačové a Václava Trinera.

 Starší žáci a žákyně už běželi 3 km, mezi děvčaty závod nevyšel podle představ trenéra i závodnice Elišce Kučerové, když doběhla až na 21. místě, v závěru se naopak dopředu dostávala Veronika Zrůstová a její 15. místo je velmi dobré a potěšující! V běhu B startovala Valentina Slabová s časem 12:41 skončila v součtu na 29. místě. Starší žáci běželi stejně 3 km a soupeři byli nad síly jak Radka Sochůrka 51. i Petra Klíčka 63. místo. Barbora Loufková obsadila 39. místo mezi dorostenkami na stejné 3 km trati. Dorostenci už běželi 4 km a Jan Kotraba obsadil 23. místo, Karel Lachout 47. místo a Albert Slaba 52. místo, Albert se podobně jako Eliška Kučerová závodem protrápil, všichni svěřenci Oldřicha Dvořáka a Lucie Markuskové. Mezi muži mílaři obsadil pěkné 14. místo v čase 13:07 Radek Sedněv.

Halová sezona je před námi s mnoha otazníky a tak atleti do hlavní sezony budou pracovat na vylepšení výsledků a výkonů. Připravovat se na neurčito bude poměrně složité.

Tedy žádná hala, sníh, mráz a dřina !

Oldřich Dvořák

https://triatletkv.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_v_krosu_Praha_2020/