Muži obsadili v 1. lize 3. místo

3. 9. 2019

V neděli 25.8.2019 se konalo 4. kolo 1. ligy mužů v Praze. Naši muži bojovali o každý bod pro své družstvo, které mělo velkou šanci postoupit do barážového klání o účast v extralize.

Sestava týmu až na Jana Čejku byla kompletní, ve 4. kole jsme se umístili na skvělém 2. místě a porazili jsme tak dosud neporazitelnou AC Sparta Praha, ale i přesto v celkovém součtu bodů ze všech kol jsme skončili na 3. celkovém místě o pár bodů za postupem do extraligové baráže, zhodnotil poslední kolo místopředseda klubu a vedoucí družstva Petr Markusek.

Nejlépe bodující ve 4. kole /nad 10 bodů/: 
Staněk František 20 bodů
Baran Adrian 20 bodů
Richter David 18 bodů 
Čásenský Kajetán 17 bodů 
Marček Miroslav 16 bodů
Sedněv Radek 13 bodů 
Červenka Jan 11 bodů

Naši celoroční účast v soutěži 1. ligy bych rád zhodnotil na závěr sezony kladně, velice nám hostující Baran a Marček ze Slovenska, dále také David Richter, Daniel Vaidiš z SKP Union Cheb a chodec Jan Červenka ze Sokola Královské Vinohrady, junior Jan Švejda z Atletika Jižní město. Pozitivní také bylo, že se v této kvalitní soutěži uchytil starší žák David Kurfürst, který bodoval na trati 100 m a byl jediným sprinterem ze žákovské kategorie. Věřím, že i v sezoně 2020 sestavíme kvalitní tým, který bude bojovat o extraligu.

Závodníci, kteří v této sezoně nastoupili za družstvo mužů v 1. lize: 
Staněk František 
Baran Adrian /SK/
Richter David 
Čásenský Kajetán 
Marček Miroslav /SK/
Sedněv Radek 
Červenka Jan 
Decker Jan 
Koutný Jan 
Kukla Christopher 
Čejka Jan 
Sahaj Jiří 
Markusek Petr 
Kraft Lukáš 
Kříž Štěpán 
Požár Borek 
Kroupa David 
Kotraba Jan 
Švejda Jan 
Fiala Vítek 
Vaidiš Daniel 
Vojtěch Tomáš 
Kurfürst David 
Juráš Jakub 
Sochůrek Luboš

Díky všem klukům za pěknou sezonu a v historii klubu je to náš nejlepší výsledek 3. místo v 1. lize mužů, Petr Markusek, vedoucí družstva mužů