O svátcích neleníme a na zadcích nesedíme….

5. 1. 2022

Druhý svátek vánoční, který připadl letos na neděli, patří svatému Štěpánovi. Podle legendy položil život za víru v Krista, a stal se tak prvním křesťanským mučedníkem. Dnešek je zároveň dnem koled a vánočních zvyků. V minulosti se v tento den chodilo koledovat.

My jsme svátek 26.12.2021 oslavili v Kadani Štěpánským během, závod se odehrál v parku nedaleko KZ Orfeum. Kdo si myslel, že to bude jednoduchý závod, mýlil se, já si začínám myslet, že v Kadani není žádný lehký závod 😄 ale fakt se nám tam moc líbí, že tam běží opravdu hodně běžců. Hlavní závod 7,8 km na 3 okruzích, žactvo běželo 1 okruh tedy kolem 2,6 km – hned po startu následovala pěkná várka schodů a výběh do pořádného kopce,poté seběh a rovina a přípravka 350 m okruh po parku.

Na trať hlavního závodu i žactva vyběhli všichni v 10,30 hodin najednou, po nich pak odstartovala přípravka, kde zvítězil Sebastian Markusek a bylo roztomilé sledovat pořadatele Čendu Filingra, který zimní pohár běžeckých závodů v Kadani pořadá již několik dlouhých let, jak dětem prorážel trať, aby trefily do cíle.

Mezi žactvem pak 2. místo vybojoval a trošku musel zabojovat se zvrknutým kotníkem mladší žák Theodor Váša, mezi elévy na stejné trati 1 okruhu vybojoval bramboru Nicolas Markusek. Mimo soutěž si pak dala také 1 okruh Emmča Vášová.

V hlavním závodě tentokrát chyběl náš Radek Sedněv i Krummer, a tak nejrychlejším Triatleťákem na trati byl dorostenec Lukáš Hamata, který byl 3. nejlepším juniorem. 2.místo mezi veterány nad 60 let obsadil Karel Hellmich. 1. místo mezi veterány nad 70 let obsadil trenér Oldřich Dvořák. Mezi juniorkami 1. místo vybojovala dorostenka Eliška Kučerová, našla ale přemožitelku mezi žákyně, když A. Cermanová vytvořila nový žákovský rekord, který zlepšila o více než 2 minuty. Na trati pak ještě za naše barvy bojoval Marek Váša.

další závody, které bychom chtěli odběhnout jsou : 1.1.2022 Novoroční běh do Svatošských skal a 9.1.2022 Běh historickou Kadaní – oba dva závody mají online přihlášky přes www.sokotime.cz