Shrnutí roku 2022 naší plavecké trenérky Bohunky Hrabákové

9. 1. 2023

Plavecká příprava pro nás začala ještě před vrcholem závodní sezóny 2022. Po absolutním ovládnutí Poháru Karlovarského kraje v triatlonu v žákovských kategoriích členy našeho klubu 🏆️ jsme přípravu v rámci školního roku 2022/2023 zahájili opravdu stylově na otevřené vodě na koupališti Rolava.

Využili jsme výhody domácího prostředí a potrénovali na City triatlon Karlovy Vary, který byl i letos součástí světového pohru. Děti závodily v profesionálním zázemí, vč. technických komisařů a rozhodčích. Bojovaly statečně a v republikové konkurenci se určitě neztratily. Výjimečný závod byl zároveň i skvělou motivací do další práce pro ty zkušenější i úplné nováčky. Dosažené výsledky zároveň jasně ukázaly skryté rezervy a směr, kterým se naše další příprava musí ubírat. Vrhli jsme se do plavecké přípravy s rekordním počtem zapsaných 30 dětí.

Všichni naši plavci dál získávají komplexní plavecké dovednosti, pilně se učí techniku všech plaveckých způsobů, včetně závodních startů a obrátek. Nezřídka překonávají samy sebe, protože vodní prostředí dokáže překvapit a plavání umí i bolet. Při tempových trénincích rychlostní vytrvalosti obzvlášť.

Plavání je ale taky velká zábava – děti plavou s ploutvemi a dalšími pomůckami, závodí ve štafetách, loví hokejové puky a příslovečným bonbónkem je jízda na tobogánu 🛝 Vynaložené úsilí nese ovoce, jak se samy už v průběhu listopadu přesvědčily. Naši plavci výborně obstáli na školních plaveckých závodech, na které byla většina nominována, a zisk medailí prokázal, že právem🥇

Všechny děti chci pochválit za docházku, kterou hatí jen občasné choroby, i přístup k tréninku. Zlepšení je vidět každým odplavaným bazénem. Těšíme se na příští společné zážitky i adepty, o které se naše skupina rozroste. Troufám si říct, i za své trenérské kolegy – Dádu Bendovou a Oldu Dvořáka, že nás to všechny společně moc baví 😊

Nezbývá než poděkovat a do roku 2023 popřát všem ať jim to plave, šlape a běhá!!!Mějte se hezky, Bohunka