Testování v hale pokračovalo

12. 2. 2019

Další testování a nejspíš také poslední proběhlo před halovým Mistrovstvím České republiky juniorů a dorostu v hale o uplynulém víkendu na Stromovce. Menší skupinka našich závodníků dorazila na sobotní i nedělní klání. Skvěle se vedlo čerstvé juniorce Anně Korbové, která se v sezoně 2018 stala mistryní ČR na 400 m dorostenek a vylepšila si tak v sobotu halový osobní rekord na 57,34 po velmi těsném cílovém souboji se Surákovou a Sekyrovou. V průběžných tabulkách jí nyní patří 6. příčka.
Další skvělou formu potvrdila dorostenka Barbora Navrátilová, která se nyní připravuje na Sportovním gymnáziu v Praze pod vedením trenéra Šarapatky. Bára běžela 200 m v novém osobním rekordu 26,49. Na rebublikovém šampionátu ale nastoupí na trati 400 m, kde jí v průběžných tabulkách patří 3. místo.

Dále testovali svoji formu také dorostenec Jan Kotraba, který startoval na trati 1500 m a svůj halový čas opět o něco vylepšil, uvidíme, zda to na nominaci MČR bude stačit. Koulařka, juniorka Michaela Patočková vylepšila sezonní osobní rekord na 10,03 a počká si také, zda vyjde nominace. Dorostenka Barbora Loufková také bojovala o limit na trati 1500 m, 16. příčka v průběžných tabulkách ještě nyní znamená nominaci. Juniorka Eliška Markofová vylepšila sezonní halový osobní rekord na 60 m překážek a v dálce vyrovnala osobní rekord 526 cm, v obou disciplinách také bude čekat, zda jí nominace vyjde.

Poděkování všem za bojovnost a nasazení. Držíme palce na MČR !