Triatlet na halových mistrovstvích exceloval

12. 2. 2019

V lednu se v Praze na Stromovce v atletické hale Otakara Jandery konala dvě Mistrovství karlovarského kraje v hale pro rok 2019. Prvním závodem byla soutěž přípravek jednotlivců, kde soutěžily děti ročníků narození 2008 až 2011. Závod se našim závodníkům vydařil excelentně a posbírali celkem 73 medailových zisků a stali jsme se tak jednoznačně nejúspěšnějším klubem celého mistrovství. Jen těžko lze vypíchnout jména některých závodní, protože celý tým závodil s velkým nasazením a velmi úspěšně. Přípravky Triatletu tak ukázaly, že jsou úspěšné nejen v soutěži družstev, ale jsou v kraji nejlepší i mezi jednotlivci.

Poslední lednový víkend jsme se pak vydali na druhé Mistrovství karlovarského kraje pro starší a mladší žactvo dorost juniory a dospělé, závody hostila opět pražská hala na Stromovce. Do Prahy jsme odjížděli s poměrně širokým kádrem závodníků, až na pár nemocných. Opět jsme si vedli skvěle a naše barvy stály na stupních vítězů ve všech disciplínách. Do Karlových varů jsme tak přivezli 66 medailí a opět se stali nejúspěšnějším klubem mistrovství.

Hned několik našich závodníků si vylepšilo osobní rekordy a splnilo limity ke startu na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, které se bude konat v Praze na konci února a také na Mistrovství České republiky žactva, které se bude konat první březnový víkend v Ostravě. Všichni trenéři, kteří se závodníky do Prahy odjeli se zpět do Karlových varů vraceli nadmíru spokojeni. 
Před mistrovskými závody ještě několikrát pojedeme testovat a závodit do pražský hal, abychom se snažili co nejlépe připravit na Mistrovství ČR.


Lucie Markusková, předseda klubu