V Kadani …za truhlárnou

12. 2. 2021

TĚŽKÁ DŘINA NA ZASNĚŽENÝCH LOUKÁCH ZA TRUHLÁRNOU 😋 Trasu náhradního běhu za „Strážiště“ zasypal přes noc celkem vydatně sníh, takže na běžce čekala vyčerpávající dřina.😉

Závody v podobných podmínkách nejsou až tak o samotném běhu, ale především o hlavě. To znamená, že vládu zde musí jednoznačně převzít mozek! Tuto dřinu by pak závodníci měli náležitě zúročit při jarních a dalších závodech, pokud tedy nějaké a za normálních podmínek vůbec budou. Takto popsal dnešní individuální možnost závodu v Kadani jeho pořadatel Č. F.

Na trasu 5,2 km v nelehkém terénu se postavilo několik našich závodníků a vedli si výborně. Nejlépe se představil junior Honza Kotraba, který byl nejrychlejším mladíkem a zároveň 3. nejrychlejším mužem za 23:56, předběhl i oddílového kolegu Radka Sedněva, který skončil 4. mezi muži 24:20. Výborně si vedli i dorostenci Karel Lachout 4. junior za 25:54 a jen těsně za ním Radek Sochůrek 25:55 5. junior. Radek potvrzuje velmi slušné zlepšení a velmi zasloužené.

Prvním rokem vstoupila letos Eliška Kučerová do kategorie dorostenek a vyhrála kategorii juniorek a stala se dokonce i 3. nejrychlejší ženou závodu. Náš klub ještě v hlavní kategorii reprezentovali Jana Šplinarová 36:23 a trenér Oldřich Dvořák 37:56.

Na poloviční trať tedy 2,6 km se postavila dvojice našich mladších žáků, když pro prvenství mezi žákyněmi si doběhla Magdalena Potužníková v čase 25:16 a pro 6. místo si doběhl Michal Dvořák v čase 16:12 !

Všem závodníků gratulujeme k předvedeným výkonům !