Vystoupení našeho mladšího žactva na republikovém šampionátu v krosu

16. 4. 2021

Tak máme za sebou zase po nějaké době závod a to ne jen tak nějaký. Kategorie mladšího žactva se v 6-ti členné skupince vydala do Tábora na Mistrovství České republiky v přespolním běhu.

Závodníci se mohli postavit na start po negativním PCR testu, změření teploty na místě před závodem a do poslední chvíle na puse s repirátorem. Pro diváky byl závod uzavřen a trenéři mohli sledovat počínání svých svěřenců za páskou oddělenou několik metrů od závodní tratě. Areál KOMORA, který hostil mistrovství, byl moc pěkně připraven a my jsme si pochvalovali hezké prostředí závodu. Další závodníci z našeho klubu se společně dohodli, že na tomto mistrovství startovat nebudou a svou přípravu již směřují k hlavní letní sezoně.

Mladší žactvo mělo poslední závod v prosinci, od té doby se nezávodilo, smutná doba, která pro sportující mládež není jednoduchá a je ještě složitější pro ty, kteří nechtějí JEN TAK sportovat, ale své hranice a osobní výkony chtějí někam se svými trenéry posouvat a ve sportu mají cíle a chtějí na ně dosáhnout !

Okruh v areálu KOMORA byl 1-kilometrový, takže mladší žáci i žákyně ho běželi dvakrát.

Nejprve se v pravé poledne na start postavila děvčata, startovní pole čítalo 91 závodnic. Věřili jsme na jedno umístění do TOP 30, to se bohužel nepovedlo, nicméně Carla Bašistová si z našich děvčat vedla nejlepe a doběhla si pro 44. místo, za ní pak Magdalena Potužníková na 55. místě a Kateřina Jugmannová na 65. místě, děvčata pomýšlela trošku výše, ale udělala maximum na trati a dnes to prostě na lepší umístění nebylo.

Necelou hodinu po nich se na trať vrhli mladší žáci, startovní pole opět široké /78 závodníků/ a začali závod v neskutečném tempu, bylo velmi těžké sekundovat těm nejlepším. Ale postupně se naši hoši výborně propracovali hustým startovním polem a nakonec 24. místo Hugo Macháček, 28. místo Theodor Váša a 43. místo Adam Hanek. Macháček a Váša jsou navíc ročníky 2009, kteří v této kategorie teprve začínají a budou jí běhat ještě v roce 2022. Naopak Hanek postarší, nicméně delší trať mu bude dost možná, vyhovovat více.

Všem zúčastněným gratulujeme k předvedeným výkonům, bojovnosti a chuti zúčastnit se ! Klubové barvy jste hájili výborně a opět jste ukázali, jak je skvělé držet při sobě, fandit si a podporovat se navzájem !

Poděkování trenérům Lucii Trubačové a Vencovi Trinerovi za přípravu závodníků, dnes trenéři nemohli být přítomni z důvodu přítomnosti na školení trenérů.

Výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/46834

Fotky: https://triatletkv.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_v…/