Z republiky tentokrát bez medaile

5. 7. 2019

Víkendové Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v Olomouci je za námi. Výprava šesti závodníků odcestovala do Olomouce v pátek ráno, aby poprvé v historii okusila nově třídenní program mistrovství včetně trenéra Oldřich Dvořáka.

Kdo nás reprezentoval ?

Největší šanci uspět měla juniorka Anna Korbová, loňská mistryně ČR na 400 m dorostenek, v hale letos titul obhájila i v juniorkách. Tentokrát z toho bylo ve finálovém běhu nepopulární 4. místo a brambora. Anička měla vyrovnaný závod, holky se praly s velkým větrem a horkem.

Další závodnicí na 400 m byla dorostenka Barbora Navrátilová, která se připravuje v Praze na sportovním gymnázium. Rozběh vyhrála, ve finále jí závod nesednul a doběhla si pro 7. místo.

Junior Borek Požár startoval na 2 vytrvaleckým tratích, na 3 000 m př. obsadil skvělou 5. příčku v osobním rekordu 9:57,81. Druhý den pak startoval na trati 5000 m obsadil 7. místo v letošním nejlepším čase 15:50,38.

Povedený šampionát má za sebou juniorka Eliška Markofová, která vybojovala finálovou osmičku ve skoku dalekém a jen velmi těsně nepostoupila do finále na 100 m překážek a skončila tedy na 9. místě.

Dorostenka Eliška Vébrová, která se připravuje na Sportovním gymnáziu v Plzni, startovala na dvou sprinterských tratích. V rozběhu na 100 m obsadila 5. místo časem 13,00, na 200 m opět 5. místo v rozběhu a vytvořila si nový osobní rekord 26,44 !

Posledním zástupcem byl dorostenec Jan Kotraba, který byl na trati za vyšlápnutí z dráhy diskvalifikován. I to se v atletice může stát.

Všem závodníkům gratulujeme, i přesto, že nevyšla medaile, je třeba si uvědomit, že umístění v TOP 10 jsou skvělá !